maszyna do chleba mango, automat do chleba mango, mango bread maker, wypiekacz do chleba Maszyna którą kupiłem to Mango Bread Maker, na wstępie chciałbym napisać że nie należy oceniać tego produktu po firmie, oraz że nie jestem dystrybutorem, sprzedawcą i nie współpracuję z firmą Mango dlatego uważam że moja opinia jest tutaj jak najbardziej wiarygodna.

Kryteria wyboru maszyny...


Dla wielu z was pierwszym ważnym kryterium wyboru będzie cena, u mnie nie mogła ona przekroczyć 200 złotych wraz z wysyłką.
Dość dużo szukałem i stwierdziłem że urządzenia do 300 złotych mają bardzo podobne funkcje i podobną konstrukcję więc po co przepłacać.
Zwracałem głównie na moc urządzenia i były one od 600 do 800 wat w tym przedziale cenowym więc nie było aż tak dużej różnicy.
Drugim kryterium jakie sobie założyłem to pojemnik z jednym mieszadełkiem, wcale taka maszyna nie wyrabia ciasta gorzej.
Maszynę z jednym mieszadełkiem wybrałem z dwóch przyczyn, po pierwsze jest ona mniejsza a przy małej kuchni to zaleta.
Po drugie przy pieczeniu dużego chleba dziura po mieszadle wychodzi na piętce a nie na spodzie chleba jak to jest w maszynach z dwoma mieszadłami.
Trzecim kryterium był wybór maszyny z programem do samego wyrabiania oraz do samego wypieku, te dwa programy pomogą nam zrobić prawdziwy chleb na zakwasie.

Miłe zaskoczenie...


mango bread maker, maszyna do chleba, automat do chleba Wysyłka i pakowanie na bardzo dobrym poziomie, oryginalny karton był włożony dodatkowo w szare pudło.
Czas realizacji zamówienia maksymalnie 10 dni roboczych, mój dostarczono po 5 dniach od złożenia zamówienia.
Czas ten można skrócić zamawiając urządzenie kurierem, jeżeli czas nie gra tu roli można zamówić urządzenie za pobraniem pocztą polską, jak w moim przypadku.
Maszyna jest dobrze zabezpieczona styropianowymi wkładami aby zapobiec uszkodzeniu podczas transportu.
Po wyjęciu maszyny i otwarciu we wnętrzu znajduje się foremka do pieczenia oraz wyposażenie.
foremka mango bread maker Sam pojemnik jest pokryty warstwą teflonu i aby nie uszkodzić tej warstwy nie należy używać metalowych narzędzi kuchennych.
Ważne jest też aby po wyjęciu chleba nie studzić foremki wkładając ją do zlewu i polewając wodą, spowoduje to odchodzenie teflonu od powierzchni foremki.
W zestawie znajdują się dwa mieszadła, duży kubek, dwie miarki o różnych wielkościach oraz hak do wyciągania mieszadła z upieczonego chleba.
Oczywiście nie zabrakło także instrukcji obsługi, karty gwarancyjnej, rachunku oraz płyty DVD gdzie można zobaczyć jak używać wypiekacza.
mieszadła mango bread maker Jakość wykonania oceniam na poziomie dobry z plusem, generalnie oglądając podobne maszyny do chleba nie różniły się one zbytnio wyglądem.
Owszem są maszyny które nawet same dozują drożdże czy dodatki w odpowiednim momencie, jednak cena jest zaporowa jak dla mnie.
hak do wyjmowania mieszadła z upieczonego chleba, miarki, kubek Tak naprawdę ważne są składniki jakich użyjemy do pieczenia chleba, choćby maszyna kosztowała 1000 złotych a użyjemy złej jakości mąki czy drożdży to chleb nie wyjdzie.
Jedynie do czego można się przyczepić to opis na panelu sterującym w języku angielskim, jednak po przeczytaniu instrukcji będziemy robić wszystko automatycznie a i zapamiętnie funkcji każdego klawisza nie przyspoży nam problemnu, na początku problem może polegać na zapamiętaniem nazw programów, ale od czego jest instrukcja.
instrukcja obsługi mango bread maker, gwarancja mango bread maker, dvd mango bread maker Po przeczytaniu instrukcji obsługa nie powinna być problemem, w instrukcji znajdziemy też przepisy które można wykorzystać do pieczenia chleba.
W zestawie jest wspomniana wcześniej płyta DVD, znajduje się na niej ten sam film który można zobaczyć w telewizji, warto ją zobaczyć jeżeli mamy problemy z obsługą.
Producent udziela gwarancji na okres dwunastu miesięcy, dlatego warto w okresie gwarancyjnym wykorzystywać urządzenie często aby ewentualne usterki zostały ujawnione.
Niebawem zaprezentuję przepis na pierwszy chleb który upiekłem w maszynie do chleba, nie było to zbyt skomplikowane, sprowadziło się do odmierzenia składników i włączenia maszyny.

Projekt stony Piotr Eliasz , Niepołomice 2012,