maszyna do pieczenia chleba mango Maszyna do chleba nie wymaga specjalnych okresowych przeglądów, jednak warto przestrzegać niektórych czynności, które zapewnią bezawaryjność.
Po każdym pieczeniu i wystudzeniu maszyny warto przetrzeć wilgotną szmatką wnętrze maszyny oraz wewnętrzną stronę pokrywy.
Pamiętajmy również o foremce do pieczenia.
Nie należy używać metalowych łyżek, łopatek itp., gdyż uszkodzi to powłokę teflonową.
W żadnym wypadku nie należy schładzać foremki pod wodą nawet ciepłą, spowoduje to uszkodzenie powłoki teflonowej, złuszczy się i powstaną pęcherze.
Po upieczeniu chleba gdy foremka ostygnie należy napełnić ją wodą do połowy i pozostawić ją na 45 minut aż resztki chleba odmokną.
Ważnym elementem jest ośka na której mocujemy ramię ugniatające, po kilkunastu pieczeniach należy ją nasmarować.
Montujemy foremkę wraz z ramieniem ugniatającym w maszynie, wlewamy około 150 mililitrów oleju rzepakowego lub słonecznikowego i włączamy maszynę na program nr 9.
Po zakończeniu procesu wyciągamy formę, wylewamy olej i wszystko myjemy, po takim procesie ośka powinna obracać się lekko i bez większych oporów, w razie konieczności proces należy powtórzyć.
Dzięki nasmarowaniu ośki dbamy w szczególności o silnik który nie jest nadmiernie obciążany, a maszyna posłuży nam o wiele dłużej.

Projekt stony Piotr Eliasz , Niepołomice 2012,