panel sterujący mango bread maker Sterowanie urządzeniem jest bardzo proste, polega na wyborze odpowiedniego programu, koloru oraz wielkości skórki a wszystko to za pomocą klawiszy funkcyjnych na panelu sterującym.
Wypiekacz wyposażony jest w wyświetlacz LCD który informuje o pozostałym czasie do ukończenia wypieku chleba, wybranym programie, wielkości chleba oraz kolorze skórki.
Wyposażono go również w sygnał dźwiękowy który informuje na o prawidłowym wciśnięciu klawiszy, zakończeniu procesu wypieku czy powiadamia o konieczności dosypaniu dodatków do chleba.
Na panelu znajdziemy też dwie kontrolki, POWER (zielona) informuje nas o zasilaniu jeżeli świeci oznacza to że urządzenie jest podłączone do prądu.
Druga kontrolka WORK (czerwona) informuje nas o rozpoczęciu pracy i wyrabianiu oraz wypieku chleba.

Klawisz select służy do wyboru jednego z pośród dwunastu programów, każdy program ma dobrany odpowiedni czas wyrabiania i wyrastania w zależności od rodzaju programu.
Wszystkie programy opisane zostaną w dziale programy, będą tam podane czasy wyrabiania, wyrastania oraz do czego dany program najlepiej się nadaje.

Klawisz color służy do wyboru koloru skórki pieczywa, Light - skórka jasna, Medium - skórka średnia, Dark - skórka ciemna.
Przy wyborze koloru skórki należy kierować się także rodzajem mąki, z mąki pszennej typ 450 skórka będzie jaśniejsza niż przy mące pszennej typ 2000.

Klawisze time down time up służą do opóźnienia czasu, jest to bardzo pomocne gdy chcemy wieczorem nastawić maszynę tak aby chleb był świeży i ciepły na rano.
Należy zwrócić uwagę na to że opróżnienie czasu nie zaczyna się od zera tylko od nastawionego programu.
Dzieje się tak dlatego aby można było precyzyjnie określić nie kiedy maszyna ma zacząć proces pieczenia ale kiedy mam wyjąć upieczony chleb.
I tak np. dla programu pierwszego i największego chleba czas wyrabiania i wypieku wynosi 3 godziny.
Jeśli jest teraz 19:00 a chcemy ciepły chleb na 7 rano to opóźnienie wynosi 12 godzin i taki czas nastawiamy, jednak maszyna zacznie wyrabianie po 9 godzinach (o 4 rano) gdyż czas przygotowania wynosi 3 godziny a więc do 7 rano, dzięki temu o 7 mamy pyszny i pachnący chleb.

Klawisz size służy do określenia wielkości chleba, należy jednak pamiętać że z takiej samej ilości mąki która jest potrzebna na chleb średni nie zrobimy chleba dużego mimo tego że ustawimy program chleb duży.
Klawisz ten zwiększa czas wyrastania który jest różny dla poszczególnych wielkości chleba.
Mamy do wyboru trzy rodzaje wielkości chleba, niestety wartości podane są w funtach brytyjskich dlatego podam dokładne przeliczenie.
Chleb mały 1.0 lb to chleb 0,454 gramy, chleb średni 1.5 lb to 0,680 gramy oraz chleb 2.0 lb to prawie kilogramowy 0,907 gram.

Klawisz start stop służy do rozpoczęcia procesu pieczenia lub odliczania czasu do rozpoczęcia pieczenia oraz do zatrzymania procesu lub zatrzymania podgrzewania chleba po upieczeniu.
Aby zatrzymać wykonywany program należy przytrzymać klawisz start stop przez 3 sekundy, ma to na celu zabezpieczenie przed przypadkowym wciśnięciem klawisza.
Urządzenie po zakończeniu pieczenia chleba wyda dwanaście krótkich sygnałów dźwiękowych, przechodzi w tryb podgrzewania przez 60minut.
Aby po zakończeniu pieczenia wyjąć chleb należy przytrzymać klawisz start stop przez 3 sekundy do czasu usłyszenia pojedynczego dźwięku oraz zgaśniecie czerwonej kontrolki WORK.

wyświetlacz lcd mango bread maker Wyświetlacz LCD jest czytelny i podaje najważniejsze informacje.
Wybrany program (1), czas całkowitego procesu razem z ewentualnym opóźnieniem (2:53), kolor skórki (Light) oraz wielkość chleba (1.5 LB)

Projekt stony Piotr Eliasz , Niepołomice 2012,