m±ka pełne ziarno trzy zboża lubella, m±ka pełne ziarno 3 zboża lubella Drugi rodzaj pieczywa jaki możemy dostać w sklepach jest pieczywem mieszanym, może być to mieszanka dwóch lub więcej rodzajów m±k.
Problem w tym że piekarnie próbuj± nas oszukać, często bywa tak że w pieczywie jest dużo m±ki pszennej gorszej jako¶ci z dodatkiem małej ilo¶ci m±ki żytniej razowej.
Taki chleb nazywany jest razowym, jednak to tylko mała namiastka a do tego posypywany jest z wierzchu całym ziarnem aby przypominał pełnoziarnisty.
W sklepach można znaleĽć już gotowe mieszanki z dwóch lub kilku rodzajów m±k, z reguły przeznaczone s± one do wypieku chleba w automacie lub do przygotowania ciasta na makaron.
Możemy też przygotować sami tak± mieszankę według własnego uznania, nie każdy lubi chleb żytni który jest ciężki jednak pszenno żytni jest już bardziej delikatny dla naszego podniebienia.
Nie zniechęcam do używania takich mieszanek gdyż przy¶pieszaj± one wypiek chleba i zajmuje to naprawdę niewiele czasu, a chleb z takiej m±ki na pewno jest lepszy od tego z piekarni.Przepisy z m±ki mieszanej


Chleb 3 zboża lubella na zakwasie
Chleb piekarza na zakwasie i drożdżach
Chleb 3 zboża lubella
Chleb babuni na żurku
Chleb tradycyjny z kminkiemProjekt stony Piotr Eliasz , Niepołomice 2012,